3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi – Başvuru

Ayda 376 TL’den başlayan taksitlerle 3 ay ertelemeli 10.000 TL ihtiyaç kredilerine şubeye gitmeden temassız başvurun, kredinizi anında kullanın.

Kredi Faiz Oranları Hesaplaması: Kredi hesaplama işlemi ihtiyacınız olan tutar ve ödeme yapmayı düşündüğünüz vade süresi üzeriden yapılır. Herhangi bir bireysel kredi hesaplama işlemi sonucunda tüm bankaların ürünleri; faiz oranları, taksit tutarı, dosya masrafı ve toplam maliyet tutarı ile birlikte listelenir.

Banka Faiz Oranları Karşılaştırması: Kredi karşılaştırma işlemini tüm bankalar için yapabilirsiniz. Bütçenize en uygun kredi tekliflerini tüm ayrıntılarıyla karşılaştırabilirsiniz. En düşük faiz oranını ve maliyeti en az olan banka kredisini bulmak için kredi karşılaştırma aracından yararlanabilirsiniz.

En Uygun Kredi Başvurusu: Kararınızı verdikten sonra anında internetten kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi başvuruları yalnızca anlaşmalı bankalar için yapılabilmektedir. Açılan formlarda gerekli alanları doldurduktan sonra kredi başvurunuz tamamlanmış olur. Yapmış olduğunuz kredi başvurusu ile ilgili banka tarafından en kısa sürede size dönüş sağlanacaktır.

Kredi Hesaplama: Kredi hesaplama araçları sayfamızı kullanarak aylık taksite göre ya da faiz oranına göre kredi hesaplayabilir, bütçenizi hesaplayabilir, ne kadar kredi çekebileceğinizi öğrenebilir ve kredi yapılandırma hesaplaması yapabilirsiniz.

En uygun kredi seçeneklerini incelerken, başvurunuz sırasında belli engellerle karşılaşabilirsiniz. Kredi sicilinin temiz olmaması da en önemli engellerden birisi. Ödemelerinizi yasal sürece kadar geciktirmeniz ve düzenli ödemeler yapmamanız kredi notunuzu düşüreceği gibi sicilinizi de bozar.

Kredi sicilinizin temizlenmesi için mevcut borçlarınızın tamamını ödemelisiniz. Eğer bunu yapacak gücünüz yoksa, henüz siciliniz bozulmadan yani yasal süreç başlamadan bankaların borç yapılandırma sistemlerini kullanabilirsiniz. Bir diğer yöntem olarak kredi çekmek için başvuru yaptığınızda sunulan faiz oranları ile farklı bankalara borç transferi kredisi talebinde bulunabilirsiniz.

Bankalar kredi çekmek için müşterilerinden belli bir güvence istiyor. Bu nedenle sigortalı çalışıyor olmak bankaların öncelikli şartlarından biri. Sigortalı çalışan olmak ve sigortanın en az 3 aylık olması, banka gözünde gelirin devamlılığının olduğunun göstergesi niteliğinde. Genelde 3-4 ay gibi bir süre talep edilse de bankaların kendi prosedürleri gereği sigortalı çalışma süresinde inisiyatif kullanarak değişiklik yapabilir.

Ev, araba, eşya, tatil, eğitim… Pek çok farklı alanda kullanabileceğiniz bireysel kredilerin, kullanım alanlarına uygun farklı türleri mevcut. Bankaların, bireysel tüketiciler için sunduğu ana kredi kategorilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Konut kredisi: Konut, arsa, ofis alımları için kullanabileceğiniz uzun vade imkanı sunan kredi türüdür.
  • Taşıt kredisi: İkinci el ve sıfır araç alımları için kullanabileceğiniz, 60 aya kadar vadelendirilebilen kredi türüdür.
  • İhtiyaç kredisi: Tüm ihtiyaçlarınız için kredi kullandırım oranı olmadan, 36 ay vade seçenekleri ile kullanabileceğiniz kredi türüdür.
  • KOBİ kredisi: İş yeri sahiplerinin kullanabileceği, çeşitli avantajları sahip kredi türüdür.

Bu ana kategoriler de farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak kendi içinde eşya kredisi, tatil kredisi, ikinci el taşıt kredisi, arsa kredisi gibi alt türlere ayrılıyor. Kredilerin vade süreleri ise birbirinden farklı. İhtiyaç kredisinde 36ay, taşıt ve KOBİ kredilerinde 60 aya kadar vadelendirme imkanı varken konut kredisinde bankadan bankaya değişebilmekle birlikte 360 aya kadar vadelendirme imkanı sunulabiliyor. Ayrıca taşıt ve konut kredisi ipotekli kredi ürünleri olduğundan kredi kullandırım oranı söz konusu. Bu oran kredi türü ve tutarına göre değişiklik gösterebilir.

Çalışmayanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Bankalar tüm müşterileri için en uygun kredi seçeneklerini sunuyor. Gelir belgesi ise kredi çekmek için en önemli şart. Bankalar en uygun faiz oranları ile müşterilerini memnun ederken, geri ödeme alabilmek için de kendilerini gelir belgesi ile güvence altına alıyor. Gelir belgeniz yoksa kredi başvurusunda bulunmanız oldukça zor. Bunun yanında ipotek edecek bir gayrimenkulünüz varsa bankalardan kredi alabilirsiniz. Hangi Kredi üzerinden güncel kredi hesaplama yaparak, gelir durumunuza göre en uygun faiz oranlarını görebilirsiniz.

Türkiye’de faaliyet gösteren tüm kredi veren bankaları portalımızda bulabilir ve online kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sorgulama sonrasında kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar ise anlaşmalı olduğumuz bankalardır. Faizli kredi ürünlerinin yanı sıra faizsiz kredi veren bankalara da sitemizden ulaşabilirsiniz.

Sistemimizde yer alan ve en uygun kredi faiz oranlarına sahip olan bankaların listesi şöyledir (ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi ve esnaf kredisi alanlarında):

Akbank, Anadolubank, BankPozitif, CEPTETEB, Denizbank, Fibabanka, QNB Finansbank, Enpar.com, Garanti BBVA, Halkbank, HSBC Bank, ICBC Bank, ING, Türkiye İş Bankası, Kuveyt Türk, N Kolay (Aktif Bank), Odeabank, Şeker Finans, Şekerbank, TEB, Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası.

Sitemizden aşağıdaki bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz:

Akbank kredi başvurusu

Finansbank kredi başvurusu

Yapı Kredi kredi başvurusu

Denizbank kredi başvurusu

İş Bankası kredi başvurusu

Vakıfbank kredi başvurusu

Odeabank kredi başvurusu

Garanti BBVA kredi başvurusu

ING kredi başvurusu

TEB kredi başvurusu

Halkbank kredi başvurusu

HSBC kredi başvurusu

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.