Xaiver Dolan, “Boy Erased” ile Hollywood’da!

Genç yaşta başarıyı yakalayan aktör, yönetmen, senarist ve film yapımcısı Xaiver Dolan Tadros, Hollywood’a ilk adımını atmaya hazırlanıyor.

Kendisinin hem oynadığı hem yönettiği “Annemi Öldürdüm” filmiyle geniş yankı bulan Kanadalı aktör, Hollywood’da yapımında oyuncu olarak rol alacak. Ünlü isimler Geneviève Dolan ile Manuel Tadros’un oğlu Xaiver Dolan LGBT temalı filmleriyle sinema dünyasında farklı bir yer edindi. 1989 doğumlu aktör Sanat Sinema Ödülü, Prix Regards Jeunes ve SACD Ödülü’nü kazanan filmi “Annemi Öldürdüm”ün yanı sıra “Hayali Aşklar”, “Tom Çiftlikte”, “Mommy” gibi filmlerle de pek çok ödül topladı.

Bir Hollywood yapımında ilk kez çalışacak olan oyuncu, “The Gift”, “Warrior”, “Black Mass” gibi filmlerin ünlü yönetmeni Joel Edgerton‘ın 2018’de gösterime girecek yeni film projesi Boy Erased’da rol alacak. Yönetmenin de oyuncu kadrosunda yer aldığı filmde Xavier Dolan’a Nicole Kidman, Russell Crowe, Red Hot Chili Peppers grubunun basçısı Flea ve şarkıcı Troye Sivan gibi ünlü isimler eşlik edecek.

Eşcinsel bir yazar olan Garrard Conley’in otobiyografi niteliğindeki kitabından uyarlanacak olan film, Amerika’daki küçük bir kasabada, kilisede görevli bir vaizin oğlu olan John’un cinsel eğilimi nedeniyle karşılaştığı zorlukları ve kilisenin oluşturduğu eşcinsel kişilerin cinsel tercihlerini değiştirmeye yönelik programa katılmaya zorlanmasını konu ediniyor.

Çekimlerine 2017’nin sonbaharında başlanacak olan biyografi ve dram filmi “Boy Erased“, 2018’de yine bolca ödül toplayarak adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.