Ateşböceği Dizi Karakterleri ve Oyuncu Kadrosu

Bu akşam 6. bölümüyle Star Tv‘de ekranlara gelecek olan Ateşböceği dizisinin ilk bölümü 29 Haziran’da yayınlanmıştı. Her Perşembe izleyiciyi ekran başına toplayan, aşk ve dram türündeki dizinin yönetmen koltuğunda Barış Yöş otururken, senaristliğini ise Ebru Hacığolu yapmakta. Dizinin yapımcılığı ise Mia Yapım tarafından sağlanmakta.

Dizide Aslı karakteri için, önce Gülper Özdemir ile anlaşma yapılmıştı ancak son anda bu karardan vazgeçilerek, rol için Nilay Deniz seçildi.

2017 yaz sezonunda öne çıkan aşk dizilerinden bir tanesi olmayı başaran Ateşböceği, tam gaz devam ediyor. Sizler için oyuncu ve karakter listesini yazımızın devamında sunduk.

Ateşböceği Dizisi Oyuncuları

Seçkin Özdemir – Barış Buka karakteri
25 Ağustos 1981 doğumlu oyuncu dizide Barış karakterini canlandırmaktadır.

35 yaşında olan Barış, işinde oldukça başarılı bir boşanma avukatıdır. Hırslı ve olgun biri olmanın dışında adalete de yüksek ölçüde önem verir. Kimi zaman oldukça duygusal olabilen Barış, rahatına düşkün biridir.

 

Nilay Deniz – Aslı Eğilmez karakteri
3 Mayıs 1993 doğumlu oyuncu dizide Aslı karakterini canlandırmaktadır.

Aslı, 23 yaşında, çalışmayı oldukça seven bir kızdır. Babası öldükten sonra, ondan kalan taksi işini devam ettirir. Tüm cesaretli ve girişken hallerinin yanı sıra oldukça da kırılgandır. Ailesiyle yaşayan Aslı, aileye büyük önem verir. Dizide Barış ile karşılaşması ise Çiçek adındaki yeğeninin hakkını aramasıyla başlar. Aslı, Barış’a daha ilk gördüğü anda aşık olur.

 

Umur Yiğit Vanlı – Hakan Şeker karakteri
1989 yılında Adana’da doğan oyuncu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde almıştır.

Hakan, dikkat çekmeyi bilen sportif bir delikanlıdır. DJ’lik yapar. Aslı’nın yeğeni Çiçek’e çarpan kişi de Hakan’dır. Avukat Barış’ın kuzeni olan Hakan’ın hayatı kazadan sonra tamamen değişecektir.

 

Çağrı Çıtanak – Teo karakteri

28 yaşındaki Teo, Barış’ın en yakın dostudur. Barış sayesinde kirli geçmişinden kurtulmuş ve güzel bir hayat kurmuştur. Barış’ın şoförlüğü dışında pek çok işini görür.

 

Seda Güven – İlayda Taş karakteri

Barış’ın eski sevgilisi olan İlayda aynı zamanda avukattır. Çocukluktan beri birbirlerini tanırlar. İlayda, Barış ile evlenmeyi hedefler ve bunun için uğraşır. Mal varlığı oldukça fazladır.

 

Durul Bazan – Metin Eğilmez karakteri

Eşini kaybeden Durul’un hayata karşı isteksiz tavırları vardır. Genellikle şanssızlıklar onu bulur. Çiçek’in babası, Arzu ve Aslı’nın ise ağabeyidir.

 

Lal Tayra Bahar- Çiçek Eğilmez
Aslı’nın yeğeni olan 8 yaşındaki Çiçek, Metin’in kızıdır. Araba çarptıktan sonra pek çok tedavi görmek zorunda kalmış ve sonunda yürümeyi başarmıştır. Çok akıllı olan Çiçek, ailesi için gün ışığı gibidir.

 

Şebnem Dilligil – Neşe karakteri

Çocuklarına oldukça düşkün olan Şebnem, onların iyiliği için her şeyi yapar. Aslı’yı taksicilik yapmaktan uzak tutmak istemiş ancak başarılı olamamıştır. Üç çocuğu Metin, Arzu ve Aslı ile yaşamaktadır.

 

Derya Alabora – Cahide Pars karakteri
Oyuncu, en son “Acil Aşk Aranıyor” ,”İstanbul Sokakları” adlı dizilerde ekran karşısına çıkmıştır.

55 yaşında asaletli bir kadındır. Hiç evlenmeyen Cahide, yeğenleri için her şeyi yapmaktadır. Barış’ın teyzesi olan Cahide’nin en büyük arzusu Barış’ı evlendirmektir. Barış, teyzesi Cahide’ye büyük saygı duymakta ve onu çok sevmektedir.

 

Belma Canciğer – Handan Pars karakteri
Genellikle yardımcı rollerde oynayan ünlü aktris en son “Hayat Bigisi”, “Yahşi Cazibe” adlı dizilerde almıştır.

Hakan’ın annesi olan 45 yaşındaki Handan, Barış’ın ise teyzesidir. Çok titiz olan Handan, iyi niyetli bir kadındır. Herkese kolayca güvenir. Genelde kendine acıyan bir duygu hali içerisindedir.

 

Alicia Kapudağ – Arzu Eğilmez
Aslı’nın ablası olan Arzu, 27 yaşındadır. Kendisine sürekli yalanlar söyleyen mahalle komşusu Barboros’u sevmektedir. O da, annesi gibi iyi niyetlidir ve kendisine söylenen yalanlara kolayca inanır.

 

Berkay Tulumbacı – Barbaros karakteri
Söylediği yalanlarla kızları kandırmaya çalışan biridir. Arzu’ya çok zengin olduğu yalanlarını söylemektedir.

 

Yıldırım Memişoğlu 
Genellikle kötü adam rollerinde oynayan aktör, en son “Kertenkele” dizisinde yer almıştır.

 

Gözde Çığacı – Gül Gürkan karakteri
Güzel oyuncu, “Kördüğüm”, “Yılanların Öcü” gibi yapımlarda yer almıştır.

Gül, ağabeyi Barbaros’un aksine iyi bir kızdır. Aslı’nın ise kardeşi gibi gördüğü en yakın dostudur.

 

Çiğdem Aygün – Sıdıka karakteri

İlayda’nın oldukça hırslı sekreteridir aynı zamanda İlayda’yı kıskanmaktadır.

 

Aslı Samat – Şirin karakteri

Barış’a karşı birtakım hisler içinde olan Şirin, adeta Barış’ın sağ koludur. Ona her işinde destek çıkar ve yardımcı olur. Barış’ın sekreterliğini yapan Şirin, Barış’ı İlayda’dan kıskanmaktadır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.