Dolunay Dizisi Oyuncuları – Dizi Karakterleri

Star Tv’nin yeni yaz dizisi projesi Dolunay, izleyicilerden tam not aldı. Yapımcılığını MF Yapım ve Med Yapım’ın üstlendiği dizi ilk olarak 4 Temmuz’da yayınlanmıştı. Baş rollerini Özge Gürel ve Can Yaman’ın paylaştığı yeni aşk dizisinin konusunu ve oyuncu kadrosunu sizler için derledik.

Aşk ve dram türündeki dizinin uygulayıcı yapımcı koltuğunda, yeşilçam güzeli Türkan Şoray’ın kızı olan Yağmur Ünal oturuyor. Yönetmenliğini Çağrı Bayrak’ın yaptığı yaz dizisi konseptli Dolunay, geniş bir oyuncu kadrosuna sahip. Daha önce de pek çok yapımda gördüğümüz tanıdık simaların bulunduğu dizi tam gaz devam etmekte.

Dolunay Dizisinin Konusu Nedir?
Meşhur bir aşçı olmak en büyük hayali olan Nazlı (Özge Gürel), işinde ilerleyip kendi restoranını açmayı istemektedir. Öğrencilik hayatında maddi sıkıntılar yaşayan Nazlı aşçılık yapabileceği bir iş arar ve Ferit’in (Can Yaman) kişisel aşçısı olacağı bir iş fırsatı yakalar. İkili zaman içinde pek çok tatlı tesadüfler yaşarlar ve sonu aşka uzanan bir yola adım atarlar.

Dolunay Dizisinin Oyuncuları/ Oyuncu Kadrosu

Özge Gürel – Nazlı/ Nazmiye karakteri
Nazlı, aşçılık yapan temiz kalpli ve güzel yüzlü genç bir kızdır. İşinde daha iyi olmak için bir yandan da Gastronomi okumaktadır. Çocukluğundan beri çalışmaya alışkın olan Nazlı, işinde kararlı ve hırslı bir yapıdadır. Gerçekte ise ismi Nazmiye olmasına rağmen o, Nazlı olarak kullanmayı tercih etmektedir.

 

Can Yaman – Ferit karakteri
Başarıı bir iş adamı olan Ferit’in, hırslı ve sakin bir yapısı vardır. Daha önce sevgilisinin aldatmasından ötürü kadınlara karşı önyargılı davranmaktadır.

 

Hakan Kurtaş – Deniz karakteri
Deniz, sanata oldukça meraklı bir karakterdir. Pek çok beceriye sahip olan Deniz, resim yapmayı, davul çalmayı çok seven duyguarını yoğun yaşayan biridir. Zaman zaman iniş çıkışlı bir ruh haline bürünür.

 

Mert Yavuzcan – Demir karakteri
Ferit’le çocukluklarından beri arkadaştırlar. Zeynep adında bir eşi vardır ve Ferit’in eniştesi olur. Düzgün, güvenilir ve duygusal bir yapısı vardır.

 

Irmak Ünal – Zeynep karakteri
Ferit’in kız kardeşidir ve Demir’in karısıdır. Çocukluğundan beri Demir’e karşı duyguları vardır. Duygusal ve sempatik bir kişiliktir.

 

Alihan Türkdemir – Bulut karakteri
Demir ve Zeynep’in çiftinin tek çocuğu. Normalde yaramaz bir çocuk olmayan Bulut, dikkat çekmek için zaman zaman yaramazlık yapar. Anne ve babasının ölümünden sonra onunla dayısı Ferit ilgilenmektedir.

 

Alara Bozbey – Nilüfer karakteri
Deniz ve Demir’in kız kardeşi olan Nilüfer biraz problemli bir yapıya sahiptir. Zaman zaman ukala ve şımarık tavırlar takınır. Annesi onu doğururken ölen Nilüfer’in, babasıyla ilişkisi zayıftır.

 

Necip Memilli – Hakan karakteri
Ferit ile iş konusunda rakiptirler. İnatçı bir yapısı vardır. Nilüfer’le evlidir.

 

Öznur Serçeler – Fatoş karakteri
Nazlı’nın kız kardeşidir. Zengin bir koca bulma amacındadır. Enerjik bir yapıya sahiptir. Yardımsever ve iyi niyetlidir.

 

İlayda Akdoğan – Asuman karakteri
Nazlı’nın kız kardeşidir. Onun da zengi koca bulma amacı vardır. Zaman zaman sevdiği kardeşlerini bile kıskanabilmektedir. İyi olmayan davranışları vardır.

 

Türkü Turan – Alya
Deniz’le eskiden sevgili olan Alya, halen Deniz’e aşıktır. Yetenkli bir şarkıcı olan Alya zaman zaman, Deniz’in de etkisiyle melankolikleşir.

 

Balamir Emren – Engin karakteri
Ferit ve Deniz ile liseden beri arkadaştırlar. Engin, finans uzmanlığı yapan, iyi kalpli ve etkileyici bir adamdır.

 

Özlem Türay – İkbal
Ferit’in asistanlığını yapar, Ferit, İkbal’e kararlar konusunda çokça güvenmektedir. Daha önce uzun süre Ferit’in babası için de asistanlık yapmıştır.

 

Berk Yaygın – Tarık
Tarık, Ferit’in şoförlüğünü yapmaktadır. Dikkatli ve çalışkandır.

 

Yeşim Gül – Leman
Aileyi bir arada tutmaya çalışır. Ferit’in annesidir.

 

Gamze Aydoğdu – Dadı
Dadı rolündedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.