Ebru Şallı’ya Dava Şoku

Ebru Şallı, daha önce photoshop içeren fotoğraflarını basına vermekle tehdit eden kişiden şikayetçi olmuştu. Savcılık ise şüpheli için takipsizlik kararı verince Şallı, bu karara itiraz etmişti ancak yapılan son açıklamaya göre mahkeme bu itirazı reddetti.

Olay ile ilgili yapılan iddiada şüpheli, eski manken, pilates eğitmeni Ebru Şallı’nın Snapchat adlı sosyal medya uygulaması üzerinden çıplak fotoğraflarını paylaştı. Şallı ise, paylaşılan fotoğrafların ona ait olmadığını, photoshop yapılarak yüzünün kullanıldığı ve paylaşılan fotoğrafların sahte olduğunu ifade ettti.

Tüm bu olanların ardından hakkını arayan 40 yaşındaki iki çocuk annesi Şallı, kendisini bahsedilen photoshoplu fotoğraflarını basına vermekle tehdit eden kişi hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak soruşturma başlatılması talebinde bulundu.

A 35230

Bilişim Suçları Savcılığı tarafından yapılan soruşturma dahilinde, eski türkiye güzelinin hakkında şikayetçi olduğu şüpheli şahsın bu tehdidi sahte isim kullanarak yaptığı tespit edilmiş oldu. Şallı’nın soruşturma için dosyaya delil niteliğinde sunduğu photoshoplu fotoğraflarda, özel hayatı ihlal edecek düzeyde bir içerik olmadığını ifade eden savcılık, dosya için takipsizlik kararı verdiğini açıkladı.

Yeniden Reddedildi

Verilen takipsizlik kararı ardından Ebru Şallı, yeniden İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurarak takipsizlik kararına itiraz etti. Fakat Şallı ikinci bir şok yaşadı. İlk itirazı reddedilen Şallı’nın takipsizlik kararına yaptığı itiraz da yeniden reddedildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.