Efsanevi Yönetmenler Mutfağa Girerse…


Film ve reklam yönetmeni, yemek sanatına gönül vermiş David Ma ilginç bir işe imza attı. Yetenekli yönetmen film çekme tutkusunu ve yemek sevgisini bir araya getiren bir proje oluşturdu.

David Ma mutfağına, Wes Anderson, Quentin Tarantino, Alfonso Cuaron ve Michael Bay gibi çok sevilen başarılı yönetmenleri misafir etti ve eğer bu yönetmenler kendilerine özgü tarzlarıyla yemek yapsalar nasıl olur, bunu eğlenceli videolar haline getirdi.

Yetenekli yemek stilisti David Ma, açtığı #FoodFilms etiketiyle bu dört yönetmen için video hazırladı. Wes Anderson’ın Büyük Budapeşte Oteli’nin tarzıyla, pastel renklerle oluşturulmuş temada S’mores, Michael Bay’in Transformers’larından ilhamla, güçlü ve hareketli çekimlerle waffle’ı, Quentin Tarantino’nun esrarengiz ve keskin tarzıyla bol soslu köfteli spagettisi ve Alfonso Cuaron’un uzay boşluklarında gezinen pankeklerini izledikçe acıkmamak elde değil.

David Ma aynı zamanda yeni bir etiket başlattı. #SuperHands etiketiyle, süper kahramanların kendilerine has süpergüçlerini kullanıp nasıl yemek yapacaklarını filmleştirmeye devam ediyor.

İşte sanat eseri niteliğindeki o videolar:

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.