Engin Altan Düzyatan’dan Belgesel Projesi!


Diriliş Ertuğrul dizisinin yıldız oyuncusu Engin Altan Düzyatan, belgeselciliğe soyundu. Yakışıklı oyuncu eşi Neslişah Alkoçlar ile gittiği Kenya ve Ruanda gibi Afrika ülkelerinde bol bol vahşi yaşam fotoğrafları çekiyor. Ünlü oyuncu, bir vahşi doğa belgeseli çekmeye hazırlanıyor.

Belgeselde Düzyatan, Afrikada’ki vahşi hayvanların hayatta kalma mücadelesini ve yiyecek, su bulmak adına yaptıkları göçü işleyecek. Eşi ile tekrar Kenya’ya giden oyuncu, çektiği resimleri ise bir sergide gösterime çıkaracak. Başarılı oyuncu, elde edilecek olan gelirle ise vakıflara bağış yapmayı ve Afrika’da su kuyuları açtırmayı hedefliyor.

Güzel bir işe imza atacak olan oyuncu, birkaç sene önceki bir demecinde, Afrika’da yaşayan çocukların suya ulaşmak için çok uzaklara yürümek zorunda kaldıklarını gördüğünde çok etkilendiğini dile getirmişti. Bu çocukların o suya ulaşmayı ancak bir günde başardıklarını, bu yüzden bu insanlara elinden geldiğince yardımcı olmak istediğini ve buralarda su kuyuları açtırmak istediğini ifade etmişti. Bu şartlar altında yaşayan insanlara ufak da olsa bir yardımı dokunmasını istediğini sözlerine eklemişti.

Düzyatan ve Alkoçlar çifti Instagram’da, gittikleri Afrika ülkelerinden ve belgesel, fotoğraf çekim aşamasındaki hallerinden paylaşımlar da yapıyorlar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.