Game of Thrones’dan Bir Rekor Daha!

Dünyada şimdiye kadar en yüksek izleyici sayısını elde eden dizi belli oldu. Çoğu kişinin tahmin ettiği gibi en çok izlenen dizi, Game of Thrones oldu.

Sürekli yeni rekorlara imza atan dizi, bu sefer kendi rekorunu da kırdı ve dizi tarihindeki en çok izlenilen yapım olmayı başardı. Nielsen Araştırma Şirketi‘nin açıkladığı verilere göre Game of Thrones dizisi, yayınlanan yedinci sezon, yedinci bölümüyle yaklaşık olarak 16.5 milyon civarında bir seyirci kitlesi tarafından izlendi. Sezon finalini canlı olarak, ilk yayın anında izleyenler ise bu sayının 12.1 milyonunu oluşturuyor. Bu verilerden hareketle dizinin izlenme oranının gün geçtikçe arttığını, kendi kendisinin ve tarihin rekorunu kırarak en yüksek orana ulaştığını söylemek mümkün. Dizi, altıncı sezondaki son bölümünün izlenme sayısına kıyasla, yedinci sezonun son bölümünde izlenme sayısını %36 gibi bir oranla arttırmış bulunmakta.

Ayrıca unutmadan, bu denkleme dijital platformlarda izleyen dünya genelindeki seyircisini ve korsan olarak izleyen seyircisini de katarsak bu sayının çok daha fazla olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tüm dünyada sürekli gündem olarak kalmayı başaran, sosyal medyada hakkındaki paylaşımların eksik olmadığı dizi, bu şekilde devam ederse bilmeyenin kalmadığı bir yapım haline gelecek.

Yoğun bir hayran kitlesine sahip dizinin, sekizinci sezonda final yapacağını ise yeniden hatırlatalım. Game of Thrones’un toplamda altı bölümden oluşacak olan son sezonu için çekim hazırlıklarının Ekim ayında başlaması planlanıyor.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.