Lady Bird: Greta Gerwig’ten yönetmenlik denemesi


Amerikalı oyuncu, senarist ve oyun yazarı Greta Gerwig‘in, 34 yaşında ilk yönetmenlik deneyimini gerçekleştirdiği filmi Lady Bird‘den fragman yayınlandı.

Yazarlığı ve oyunculuğu ile tanıdığımız Greta Gerwig, yeni bir projeye imza attı. Çoğunlukla indie/ bağımsız filmlerde görmeye alıştığımız Gerwig, yine kendi tarzını yansıtan bir filmin senaristi olmanın yanında yönetmeni olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce Nights and Weekends filminin yönetmenliğini Joe Swanberg ile ortaklaşa yapan aktrisin Lady Bird ise, ilk kez tek başına yönettiği filmi olma özelliğini taşıyor.

Komedi ve dram türündeki filmin başrollerinde, Grand Budapest Hotel, Atonement gibi filmlerden hatırlayacağımız genç oyuncu Saoirse Ronan‘ın yanı sıra Limitless’ten bildiğimiz Jake McDornan, Odeya Rush, Danielle Macdonald ve Kathryn Newton gibi isimler yer alıyor.

Film, bir yıl kadar bir süre için Kuzey Kaliforniya’ya giden, kendine Lady Bird adını veren genç bir kızın maceralarını konu ediniyor. Gerwig’in hayatından parçalar da görebileceğimiz film, yarı otobiyografik olma özelliğini taşıyor.

Filmin ülkemizde gösterim alıp almayacağı henüz belli değilken, Amerika’da ise film festivallerinin ardından 10 Kasım’da vizyona girmesi bekleniyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.