Guguk Kuşu’nun hemşiresi Ratched, Netflix dizisinde!

Milos Forman‘ın yönettiği, başrolünde ise Jack Nicholson‘ın oynadığı çılgın karakterle seyirciye değişik ruh halleri yaşattığı One Flew Over Cuckoo’s Nest (Guguk Kuşu) filmi, farklı bir yapımla bize tekrar 1975’leri yaşatacak.

Filmde otoriter, baskıcı ve inatçı tutumuyla dikkat çeken hemşire Ratched’ın hayatı bir diziye konu olacak. Netflix tarafından yapılacak dizide başrolde Hemşire Ratched rolüyle Sarah Paulson yer alacak.

Uzun süredir American Horror Story dizinde birlikte çalışan, dizinin yaratıcısı ve senaristi Ryan Murphy ile aktris Sarah Paulson bu kez bir Netflix dizisi için bir araya gelecek. Paulson, 1975 yapımı filmin sert hemşiresi, katı uygulamalarıyla bilinen Hemşire Ratched geçmişini ve hayatını anlatan dizide karaktere can verecek. Yapımcılarından birinin de Micheal Douglas’ın olduğu dizi, 1947 yıllarından itibaren Hemşire Ratched’in dönüşümünü anlatacak.

Amerikalı yazar Ken Kesey‘nin 1962’de yayımlanan aynı adlı eserinden uyarlanan One Flew Over the Cuckoo’s Nest, Milos Forman’ın 1975 yılındaki yapımıyla En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo dallarında Oscar ödüllerine sahip olmayı ve ayrıca uzun süredir ilk defa bu beş daldaki ödülü bir arada toplayan bir yapım olmayı da başarmıştı. Film aynı zamanda başrolde yer alan R. P. McMurphy rolündeki Jack Nicholson’a ve Hemşire Ratched rolünde oyanayan Louise Fletcher‘a En İyi Oyuncu Oscarı‘nı kazandırmıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.