halkbank kredi başvurmak

Halkbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Alınır ?

COVID-19 hastalığının salgın ilan edilmesini takip eden şu süreçte, ülkemizde de hayat neredeyse durdu. Pek çok iş yeri kapandı ve pek çok işçi işten çıkarıldı. Belirsizlik içindeki şu günlerde, geçim sıkıntısı yaşayanları desteklemek amacıyla devletimiz tarafından bir kredi paketi hazırlandı.

Devlet destekli bireysel temel ihtiyaç destek kredisi” adıyla duyurulan ve üç kamu bankasının dahil olduğu bu kampanya kapsamında; hane halkı geliri aylık 5000 TL olan bireysel müşterilere; 6 ay ödeme ertelemeli, %0.49 faizli ve 36 ay eşit ödemeli bir kredi olanağı sunuluyor. 5000 TL, 75000 TL ve 10.000 TL olmak üzere üç farklı kredi seçeneğine başvuruda bulunabilmeniz için belirtilen tek şart ise hane halkı gelirinin 5000 TL’nin altında olması!

Geçim sıkıntısı yaşadığınız şu günlerde, 6 ay ödemesiz ve düşük faiz oranı ile sunulan devlet destekli ihtiyaç kredisi kapsamında başvuru yapabileceğiniz bankalardan biri de Halkbank. 6 ay ödemesiz 30 ay eşit taksitli Halkbank bireysel temel ihtiyaç destek kredisinin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kredi Olanakları Neler?

  • 6 ay ödemesi
  • 36 ay vade fırsatı
  • %0,49 aylık faiz oranı
  • 5000 TL, 75000 TL, 10.000 TL üç farklı kredi seçeneği
  • Aylık eşit taksitli

Devletin üç farklı kamu bankasından talep edebileceğini devlet destekli ihtiyaç kredisine başvurunuzu Halkbank’tan yapmak isterseniz; T.C kimlik numaranız ve hane halkı aylık geliri gibi bilgileri doldurarak internet şubesi ya da mobil şubeden başvuruda bulabilirsiniz. Halkbank bireysel temel ihtiyaç destek kredisi kapsamında, başvuru yapan her vatandaşa destek olmak hedefleniyor.

Kredi Geri Ödemeleri

Salgın hastalık kapsamında geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar için hazırlanan devlet destekli ihtiyaç kredisi, ödeme ertelemeli ve düşük faizli bir kredi seçeneğidir. Eşit taksitler halinde yapılacak kredi ödemeleri ise şu şekilde olacak:

  • 5000 TL kredi: 6 ay ertelemeli, aylık 188 TL taksitli
  • 7500 TL kredi: 6 ay ertelemeli, aylık 282 TL taksitli
  • 000 TL kredi: 6 ay ertelemeli, aylık 376 TL taksitli

Halkbank bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvurularını; Halkbank mobil şubeden ya da bankanın internet adresindeki başvuru kanallarından yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan hemen başvuru yapabilirsiniz.

Hemen Başvur

 

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.