IKEA ile Jon Snow olmaya ne dersiniz?

Game of Thrones etkisi tüm dünyayı bu kadar sarmışken, ister misiniz bir de moda dünyasında efsane dizinin rüzgarları essin. IKEA da bu fikirle yola çıkmış olacak ki, Jon Snow pelerini yapmanın yollarını göstermiş. Üstelik çok basit bir şekilde… Tek ihtiyacınız bir adet IKEA kilimi ve bir makas. Sonrasında kendi evinizin imkanlarında kuzeydeki kral, Jon Snow olabilmek mümkün.

Game of Throne’un The Wall ve Winterfell gibi yerlerde geçen bölümlerinde IKEA halılarından kullandıklarını açıklayan dizinin kostümcüleri, kendilerine verilen bütçenin değişmediğini, onların da bu sebeple böyle uygun bir yönteme başvurduklarını ifade etmişlerdi. Halılara şekil verip, fırçalayıp, istenilen renge boyadıktan sonra pelerin olarak kullanan kostümcülerin bu fikri, İsveçli mobilya mağazası IKEA’ya da ilham oldu ve bu pelerinin nasıl yapılabileceği hakkında bir kılavuz paylaştı. Kendi özgü tarzıyla, minimal bir kılavuz yayınlayan IKEA’nın bu girişimi bakarsınız moda dünyasında yeni bir akıma sebep olur, bizden söylemesi.

Twitter’da, I guess the folks at Ikea are also #GameOfThrones fans. We’re thinking of starting a new office trend… (Sanırım IKEA’daki arkadaşlar da Game of Thrones fanı. Yeni bir ofis trendi başlatmayı düşünüyoruz.) açıklamasıyla paylaşılan o IKEA kılavuzu ise işte burada:

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.