İskandinav grup Liima, Aralık’ta Garaj’da olacak!

Bağımsız ve alternatif müzik üreten İskandinav grup Liima, İstanbul’a geliyor. Elektronik tınılarıyla bizleri büyülü dünyalara götüren Nordik grup, Garaj’da sahne alacak.

Daha öncesinde İKSV aracılığıyla 15 Ekim 2016’da Salon İKSV‘de yer alan grup bu sene de İstanbul’u ziyaret etmeyi ihmal etmeyecek. Fin davulcu ve perküsyonist Tatu Rönkkö ile Danimarkalı, Casper Clausen, Mads Brauer, Rasmus Stolberg gibi isimlerden oluşan indie rock grubu Efterklang‘ın bir araya gelerek oluşturduğu Liima, 29 Aralık’ta Garaj sahnesinde performans sergileyecek.

2012’de çıkardıkları Piramida albümleriyle listelerde zirveye oturan ve bol övgü toplayan Danimarkalı grup, kuzeyin efsane indie rock isimlerinden biri olmayı başardı. Efterklang 2 yıl sonra yollarını Tatu Rönkkö ile birleştirerek her birini ayrı seveceğimiz İskandinav tarzı elektronik müziğini oluşturdu.

Liima ismiyle oluşturdukları albümü “ii” ise hem ismiyle hem birbirinden güzel parçalarıyla büyük dikkat çekti. 2016 yayınlanan, İngilizce başlıklı parçalar içeren albüm çok sevildi. Bağımsız grup Liima, 3 Kasım’da yeni albümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Grubun yeni albümündeki şarkıları da canlı canlı dinleme fırsatı bulabileceğimiz 29 Aralık’taki Garaj sahnesi için biletler Biletix’te. Üstelik bir alana bir bedava fırsatıyla bir kişiye de yılbaşı sürprizi yapmak sizin elinizde.

Grubun son albümünden çıkan parçaları 1982 için buyurun…

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.