İsviçreli Kadınlar Türk Erkeklerini Tercih Ediyor

İsviçre’de yayınlanan haberde, Türk erkeklerinin İsviçreli kadınlar tarafından tercih edildiği yazıldı. Günlük yayınlanan İsviçre gazetesi Blick, kadınların ve erkeklerin evlenmek için hangi ülkelerin insanlarını tercih ettiğini açıkladı. Gazetenin haberine göre bu tercih sıralamasında Türk erkekleri de dahil olmuş durumda.

Blick gazetesinin yayınladığı habere göre İsviçreli kadınlar evlenmek için en çok komşu ülkelerindeki İtalyan erkekleri tercih ediyorlar. Türk erkeklerini de tercih eden kadınlar, son sırada yer alsa da Türk erkeklerini de bu listeye dahil etmişler. Ayrıca İsviçreli erkeklerin ilk tercihi, aynı dili konuştukları Alman komşu kadınları. Evlenmek için ilk olarak Alman kadınlarını tercih eden İsviçre’li erkeklerin listesi Hırvatistan, Arnavutluk, Brezilya, Sırbistan, Makedonya, Tayland, Fas, Rusya ve Ukrayna şeklinde devam ediyor.

İlk olarak İtalyanları tercih eden İsviçreli kadınların tercih sıralaması ise, Kosova, Makedonya, Sırbistan, Hırvatistan, Almanya, Tunus, Fas, Türkiye ve Fransa şeklinde. Bu verilere bakarak diyebiliriz ki İsviçreli kadınlar ve erkekler en çok kültürü kendilerine yakın olan ülkelerden eş tercihi yapmakta. Tabii güzellik -yakışıklılık, ekonomik yaşantı, inançlar gibi faktörler de bu duruma etki ediyor.

Yine gazetenin yayınladığı güncel veriler gösteriyor ki, İsviçre’de yabancı bir eşle evli olma oranı yüzde kırklarda. Aynı zamanda ülkedeki yabancı evlilik oranının oldukça yüksek olduğu ve bu oranın gittikçe yükselmekte olduğu ortaya çıkmış oldu. Sonuçları oldukça şaşırtıcı olan bu araştırmaya göre, boşanma oranlarında herhangi bir artışın olmadığı ve yabancı kişilerle yapılan evliliklerin daha uzun olduğunun gözlemlendiği yazıldı.

Görülüyor ki İsviçreliler eş seçerken pek de kültür, din, ırk, ülke ayrımı gözetmiyorlar. Bu gelişmiş Avrupa ülkesinde yabancılarla evlenmek oldukça yaygın olan bir durum. Kadınların farklı ürkelerden tercih ettkleri erkeklerin büyük bir kısmı, her 4 erkekten 3’ü, Avrupa Birliği ülkelerinden. Erkeklerin ise seçtikleri yabancı eşlerin Avrupa Birliği ülkelerinden olma oranı kadınlara kıyasla az olsa da, her 5 kadından 3’ü gibi bir oranla oldukça yüksek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.