John Lennon’ın barış şarkısı Imagine, çocuk kitabı oldu

Efsane grup The Beatles‘ın güzide sesi John Lennon‘ın Imagine adlı eseri, bir çocuk kitabına ilham oldu.

40 yaşında bir hayranı tarafından suikasta kurban giden John Lennon, Imagine ile tüm insanların barış içinde yaşadığını hayal etmenin çok da zor olmadığını bizlere “Imagine all the people living life in peace…” sözleriyle anlatmıştı.

İşte o bugünlerde fazlasıyla ihtiyaç duyduğumuz sözler, Dünya Barış Günü için düzenlenerek çocuk kitabı formatına getirildi.

34 yaşındaki Fransız grafik tasarımcı Jean Jullien, Lennon’ın Imagine adlı parçasını Uluslararası Af Örgütü‘nün de katkılarıyla Dünya Barış Günü için çocuk kitabı haline getirdi. İlginç tasarımlara imza atan genç sanatçı, bu kez çocuklara dünya barışını aşılamak için yeteneğini ortaya koydu.

Ön sözü Lennon’ın eşi Yoko Ono‘ya ait olan kitap, dünya çapında bir gezintiye çıkan ve karşılaştığı farklı türlerdeki kuşlarla dünya barışı ve dostluk mesajı dağıtan bir güvercinin seyahatini anlatıyor.

Kitabın, barış temasıyla oluşturulan sitesinde, proje hakkında fikirlerinizi bildirmek, barış içerikli mesajlar yayınlamak ve kitabı satın almak için bu adrese göz atabilirsiniz.

Kitabı tanıtmak için paylaşılan tanıtım videosunu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.