Justin Timberlake, Foo Fighters albümünde!

Amerikalı rock müzik grubu Foo Fighters, yıldızları bir araya topladığı albümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Grubun merakla beklenen albümü Concrete and Gold, 15 Eylül’de yayınlanacak.

İlk olarak yeni albüme The Beatles‘ın efsane ismi Paul McCartney‘nin dahl olduğunu duymuştuk. Haberlere göre McCartney grubun bir parçasında davulları çalacaktı. Daha sonra ise The Kills‘in ve rock grubu olan The Dead Weather’in vokalisti Alison Mosshart ve şarkıcı Shawn Stockman‘ın da albümde yer alacağını öğrendik. Albüme dahil olan isimlere bir yenisi daha eklendi. Bu sefer ise pop müziğin sevilen ismi Justin Timberlake, Foo Fighters’la işbirliği içinde.

Haber müzikseverleri sevindirdiği kadar şaşırttı da. Daha önce duyulan isimler rock müzik yaparken ya da grupla çalan kişiler iken, pop müziğin dev isimlerinden Justin Timberlake’in de albümde yer alacağını duymak şaşırtıcı oldu.

Grubun solisti Dave Grohl, Timberlake’le nasıl anlaştıklarını, nasıl olup da birlikte söyleme fikrine vardıklarını, “Sohbet ederken bana bu şekilde bir teklifle geldi. Ben de uygun olabileceğini düşündüm. O gerçekten komik ve iyi biri, ayrıca gerçek bir popstar. Emin olup olmadığını sorduğumda ise, sadece arkadaşlarıma hava atmak istiyorum, dedi.” sözleriyle anlattı.

Timberlake ise kendi albümünü kaydetmek için gittiği EastWest Studios‘ta grupla karşılaşıp da biraz muhabbet edince aklına böyle fikir geldiğini ve fikrini grupla paylaşınca böyle bir anlaşmada bulunduklarını ifade etti.

Justin Timberlake’le anlaşmalarının güzel bir tesadüfle başladığı açıklamalarında bulunan Grohl, Timberlake’a espirili bir şekilde takılarak “Bu çocukta gerçekten iş var” dedi.

Concrete and Gold albümünün yayınlanmasına ve tüm dijital platformlar üzerinden ulaşılmasına günler kalmışken, yine albümden yayınlanan The Sky is a Neighborhood parçasıyla Foo Fighters dünyasına giriş yapalım.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.