Linkin Park Solisti: Chester Bennington

Linkin Park’ın Grammy ödüllü başarılı solisti intihar etti. Geçtiğimiz günlerde gündemi sarsan haber Linkin Park sevenleri yasa boğdu. Henüz 41 yaşındaki Chester Bennington yaşamına son verdi. Pek çoğumuzun gençlik yıllarında unutulmaz yer edinen grup ve şarkıları büyük başarılara imza atmıştı. Nu metal olarak adlandırılan türde müzik yapan grup şöhretini tüm dünyaya duyurmuştu. Ancak grubun solistinin ölüm haberi gündeme yıldırım gibi düştü.

Mandatory Credit: Photo by Justin Ng/Music Pics/REX/Shutterstock (4267357a)
Chester Bennington
Linkin Park in concert at The O2 Arena, London, Britain – 23 Nov 2014

Arkadaş olduğu meslektaşı, aynı şekilde intihar ederek yaşamını sonlandıran Chris Cornell’in doğum gününde yani 20 Temmuz’da hayatını sonlandıran solist, arkasında bir eş, 6 çocuk ve yüzbinlerce yaslı sevenini bıraktı. Chris Cornell de 18 Mayıs 2017’de intihar haberiyle gündem olmuştu.

Amerikalı müzisyen pek çok başarılı şarkısıyla yüzbinlerce kişinin çocukluğunda ya da lise yıllarında silinmez hatıralar oluşturmuştu. Şüphesiz pek çoğumuz onu, çalkantılı ergenlik dönemimizde bizi anlayan şarkılarıyla dineyip durduk. Kimimiz ise onunla çocukluğunda tanıştı. Öyle veya böyle bir şekilde tanıdığımız ismin bu ansızın gidişi herkeste büyük etki yarattı.

İntihar eden solistin daha önceden alkol ve uyuşturucu problemi yaşadığı ve tedavi gördüğü hakkında iddialar bulunmakta. Ansızın gidişiyle milyonları şoka ve yasa sürükleyen müzisyenin Twitter ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarında ise ölümünden bir gün önce hayranlarıyla birlikte konser anında çekilmiş fotoğrafları paylaşılmış. 20 Mart 1976, Arizona ABD doğumlu solist ve söz yazarının başı çektiği grubu Linkin Park, “Numb”, “In the End”, “What I’ve Done” ve “Waiting for the End” gibi şarkılarıyla milyonların gönlünde taht kurmuştu. Ölüm haberi üzerine sevenleri ve takipçileri şarkılarını dileyerek yas tuttuklarını pek çok sosyal platformda ifade ediyorlar. Özellikle de intihar notu niteliğindeki bazı şarkı sözleri sıkça paylaşılmakta. Ayrıca Green Day solisti Billie Joe Armstrong da Instagram hesabından, arkadaşının ölümü üzerine duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Solistin yakın arkadaşı ve Linkin Park grubunun üyesi Mike Shinoda ise bu intihar üzerine şok olduğunu ve kalbi kırık hissettiğini ifade etti. Grubun yakında çıkmayı planladıkları turnenin ise iptal edildiği ve ücretlerin iade edileceği açıklandı.

Arkasında şarkılarını ve kendisini çok seven pek çok insan bırakan güzel ses Chester Bennington için biz de bu üzüntüyü paylaşıyoruz.
Işıklar içinde uyu Chester.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.