Oscar’lı Yönetmen Asghar Fahradi’den yeni İspanyol filmi!

Geçtiğimiz sene senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı “The Salesman” orijinal adıyla Forushande filmi ile En İyi Yabancı Film Oscarı‘nı kazanan İranlı yönetmen Asghar Fahradi, şaşırtıcı bir yapımla yeniden izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın söylediği sözler üzerine 2016’daki Oscar Ödül Töreni’ne katılım göstermeyi reddeden ve törende En İyi Yabancı Film Oscarı‘nı kazanan başarılı yönetmen Asghar Fahradi’nin yeni film projesi hakkında bilinenler artmaya başladı. İranlı yönetmen bir İspanyol filmi çekeceğini duyurarak sinameseverleri şaşırttı. Daha önce Fransız yapımlarında deneyimi olan yönetmen, ağırlıklı olarak İran kültürünü yansıtan filmleriyle biliniyor. Yönetmenin yeni filmin kadrosu için seçtiği isimler ise bir başka şaşırtıcı etken oldu.

Ünlü yönetmen ve film yazarı Fahradi yeni filmini, daha önce “Vicky Cristina Barcelona”, “The Counselor”, “Jamon Jamon” ve çok yakında gösterime girecek olan “Loving Pablo” gibi pek çok projede bir arada görmeye alışık olduğumuz Penelope Cruz ve Javier Bardem ikilisiyle çekecek.

Yeni film Everybody Knows orijinal ismiyle “Todos lo saben” Buenos Aires’de geçecek. Yıldız İspanyol ikili, Fahradi’nin yeni projesi Everybody Knows için yeniden bir araya gelme hazırlıkları içerisinde.

Sinemaseverler tarafından oldukça yakıştırılan ve film yapımlarında çift olarak görmeye alıştığımız ikilinin yeni filmi Loving Pablo‘da ise Penelope Cruz, uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı canlandıran Javier Bardem’e aşık olan ve kendini romantik bir ilişkinin içinde bulan bir gazeteci rolünde. Film, ilk olarak 6 Eylül’de İtalyada’ki Venedik Film Festivali‘nde gösterime girecek.

Everybody Knows filmi, Carolina adında Buenos Aires’de yaşayan İspanyol bir kadının, Arjantinli kocası ve çocuklarıyla vatanına döndüğü yolculuğunda gerçekleşen birtakım üzücü olayları ve bu olaylar eşliğinde açığa çıkan sırları konu ediniyor. Dram türündeki filmin müzikleri ise Alberto Iglesias sorumluluğunda. Daha önce pek çok Pedro Almodovar filminin soundtrack’ini kaydetmiş olan müzisyenin bu işten başarıyla çıkacağından kuşkumuz yok.

Film ile ilk dedikodular çıktığında gerilim türünde olacağı yönünde haberler dolaşıyordu. Ancak onaylanmayan ve yeni gelen haberlerin üzerinde Eveybody Knows’un dram filmi olacağı öğrenildi. İspanya, İtalya ve Fransa ortak yapımı filmin çekimlerinin ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor. Vizyon tarihi de belirsiz olan filmin ilk olarak Cannes Film Festivali‘nde gösterime gireceği ise iddia edilenler arasında.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.