Şimdi sıra Esra Erol’da!

Geçtiğimiz aylarda çok fazla şikayet gelmesinden ötürü, RTÜK‘ün evlenme programlarını televizyonlardan kaldıracağına dair haberler dolaşıyordu. RTÜK açıklamasına göre televizyonlarda, yeni sezonda evlenme programı yapılmasına izin verilmeyecek. Kişilerin belli programlarda izdivaç amacıyla tanışması üzerinden yapılan programların yayın yapmasına müsaade edilmeyecek.

En çok duyduğumuz programlardan olan Zuhal Topal‘ın izdivaç programı, yayıncı kanal Star TV tarafından kaldırıldı. Bu haberi öğrenmemizin üzerinden çok geçmeden yeni bir programın da yayından kaldırıldığını öğrendik. Televizyonların en çok izlenen izdivaç programlarından biri olan “Esra Erol’la” da yayından kaldırıldı. Ulusal yayın yapan kanal ATV, Esra Erol‘un yaptığı kendi adını taşıyan izdivaç programına son verdi.

Ancak bu müdahale televizyoncuları durduramadı. Yeni dönemde farklı bir formatla yeniden izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Esra Erol, yeni sezonda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştireceği bir program sunacak.

Daha önce sunulan izdivaç programlarının içeriği kurgusal birtakım hikayelerden oluşmaktaydı. Fakat RTÜK şikayetler doğrultusunda olaya el koydu ve bu tür programların yapılmasına sınır getirdi. Bu karardan sonra ise Esra Erol ve uzun yıllardır birlikte çalıştığı ekibi, farklı bir formatla ekran hayatına devam edecek.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.