Suits 7. Sezonuyla Muhteşem Dönüş Yaptı

Başrollerini Gabriel Macht ve Patrick J. Adams’ın paylaştığı hukuki drama dizisi Suits yedinci sezonuyla ekranlara yeniden merhaba dedi. Amerika kanalı USA Network’de yayınlanan dizi ilk bölümüyle ekranlara bomba gibi döndü.

*Okuyacağınız bu yazı Suits dizi hakkında spoiler içerir.

Harvey Specter ve Mike Ross Specter Litt adlı firmada çalışan iki avukattır. Yalnızca Harvard Üniversitesi’nden mezunlar alan şirkette Mike Ross’un Harvey Specter sayesinde avukat olma serüvenini anlatan dizi bu sezon artık Mike’ın resmi bir avukat olarak kendi yükselme mücadelesini anlatıyor. Harvey ve Mike ikilisi olarak milyonların gönlünde taht kurmuş bu karizmatik, takım elbiseli adamlar yine aynı ilişkiyi koruyarak farklı bir boyuta taşıyorlar. Harvey’nin sağ kolu olarak tanıdığımız Mike Ross artık Harvey’nin yalnızca meslektaşı değil en yakın arkadaşı olmuş durumda. Harvey’nin tecrübe ve karizmasını konuşturduğu Mike’ın ise olağanüstü zekasıyla sıradan bir avukat olmadığı her seferinde bize etkileyici şekilde aktardığı dizide ikili, birlikte takım ruhu ile çalışarak şirketlerle büyük anlaşmalar yapmaya devam ediyorlar.

Harvey Specter, Jessica’nın yöneticilikten ayrılması ve şirketi bırakması üzerine büyük bir sorumluluk altında kalıyor. Aynı zamanda ise Mike, Donna ve psikoloğu tarafından bazı şeyleri gerçekleştirmesi için baskı altında kalıyor. Bu sezonda yine pek çok sorumluluk üstlenen Harvey pek çok açıdan kendine yeni bir yol çizmeye hazırlanıyor.

Dizinin dahi çocuğu Mike, sahte avukatlık suçlamalarından kurtulmasının ardından dikkat çekmemek için küçük bir hukuk kliniğinde çalışmaya başlamıştı. Burada ağırlıklı olarak hayır işleri yapan Mike son çalıştığı yerden ayrılıp birtakım şartlar koşarak yeniden yuvasına, Harvey’nin yanına dönüyor. Aynı şirkette çalıştığı Rachel Zane ile nişanlı olan genç avukatımız yoğun iş temposuyla beraber evliliğe hazırlanıyor.

Dizideki herkesi koruyup kollayan aynı zamanda şirketin yönetilmesinde büyük payı olan, Harvey’nin vazgeçilmez sekreteri Donna ise artık bu sezonda emeklerinin karşılığını alma mücadelesiyle karşımıza çıkıyor. Emeklerinin karşılığının daha fazlası olduğuna inanan Donna bu uğurda başta Harvey ve Louis’i olmak üzere herkesi karşısına almaktan çekinmiyor.

Louis ise evleneceği ve baba olacağı Tara’nın ayrılık mesajı üzerine büyük yara alıyor. Sinirini şirket çalışanlarına yönlendiren Louis adeta ortalığı kasıp kavuruyor. Her zaman olduğu gibi yardımına Donna ve Rachel koşuyor.

Diğer sezonlarında da olduğu gibi her seferinde seyirciyi merak içinde bırakan diziye karşı yapılan eleştiriler ise kendini tekrar etmeye başladığı yönünde. 7. sezon 1. bölümüyle güzel bir başlangıç yapan dizinin yeni sezonda seyirciye yenilikler vadettiği ise aşikar.

Sezonla beraber akıllarda oluşan pek çok soru var. Jessica Pearson’ın ayrılmasıyla oluşan otorite boşluğunu kim kapatacak? Harvey özel hayatındaki sorunları aşabilecek mi? Sahte avukat suçlamalarından kurtulan Mike yeniden kirli geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalacak mı? Her girişimi başarısızlıkla sonuçlanan Louis yaşadığı büyük yıkımdan sonra düzelip takıma dönecek mi? Umarız bu gibi soruların cevaplarını ilerleyen bölümlerde hep beraber alırız. Keyifli seyirler.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.