Toyota İşkur Üzerinden 800 İşçi Alımı Yapacak

Dünya otomobil devlerinden Toyota işkur aracılığı ile 800 personel alınacağını duyurdu. İşkur aracılığıyla yapılacak 800 işçi alımında başvuru şartları , başvuru bilgileri , alınacak personellerin yapacağı işler ve Toyota iş ilanları başvuru detayları aşağıdadır.

Toyota İşçi Alımı

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de üretimin 25. yılını kutlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., koronavirüs salgınına yönelik gerekli tedbirleri alındıktan sonra üretime tekrar başlandığını açıklamıştı. Geçtiğimiz ay üretime tekrar başlayan şirket, ihracat hedeflerini artırmak ve iş gücünü desteklemek için önümüzdeki 3 aylık süreçte 800 kişiye istihdam sağlanacağını duyurdu.

Bu kapsamda Toyota Türkiye ile İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü arasında kayıtlı ve nitelikli iş gücünün desteklenmesi için kısa süreli adaptasyon ve sertifika eğitimleri düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı.

Hangi mesleklere alım olacak

İşkur üzerinden kaydınız varsa başvurunuzu yapabilirsiniz. Alınacak personeller kaynak, montaj ve boya işçiliği mesleklerinde olmak üzere toplamda 800 kişi eğitime tabi tutularak fabrikada istihdam edilecek. Kurs programına katılım sağlayan sözleşmeli işçiler, 6 aylık deneme süreci sonrasında uygun görülürse firmada kadrolu olarak çalışma imkânına da sahip olabilecek.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., koronavirüs nedeniyle duran üretime 11 Mayıs tarihinde tekrar başlamıştı. Bu zorlu sürecin ardından istihdam projesiyle ilgili konuşan Toyota Türkiye CEO’su Toshihiko Kudo; ihracat hedeflerini artırmak, iş gücünü desteklemek ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak için mevcut kadroya 800 kişilik bir istihdam eklemeyi hedeflediklerini söyledi.

Başvuru Şartları Nelerdir ?

Toyota tarafından yapılan duyuruda adayların en az lise mezunu olması, Sakarya ‘da ikamet etmeleri ve askerliğini tamamlamış ya da tecilli olması gerekmektedir.. Erkek adaylar arasından yapılacak alıma başvuru yapacakların Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ’ye veya İşkur İl Müdürlüğüne müracaat etmesi gerekmektedir.

Başvuru Yeri

Yukarıdaki aday şartlarına uyuyorsanız İŞKUR’a kayıtlı iş arayanlar, doğrudan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.’ye, İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü’ne veya belediyelerde bulunan İŞKUR temsilciliklerine başvuruda bulunabilecekler.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: ,