Vampire Weekend’den “yeni albüm yolda” haberi!

Vampire Weekend, Contra, Modern Vampires of the City isiminde üç albümü bulunan Amerikalı indie rock müzik grubu Vampire Weekend‘den yeni albüm haberi geldi.

Son zamanlarda grup üyelerinin tek başına takıldığı ve farklı isimlerle işbirliği yaptığı biliniyor. Yeni albüm çıkarmaya pek vakitleri kalmayan Vampire Weekend’den hayranları ve indie rock sevenler için sevindirici haber geldi. Haber, grubun solisti ve gitaristi Ezra Koening‘in bir hayranına attığı cevap tweet’i ile geldi.

Yeni müzikler kaydettiğini öğrendiğimiz grubun yeni albümü, kurucu üyeleri Rostam Batmanglij olmadan yayınlanacak. Columbia Üniversitesi‘nde tanışan dört gençten oluşan ve kendine özgü müziği, kompleks şarkı sözleriyle kendine ait bir hayran kitlesi oluşturmuş olan grubun yeni albümünün adı ise Mitsubishi Macchiato.

Twitter’daki bir hayranlarının yaptığı turta üzerine, kurabiye hamuru ile “Albüm nerede?” yazarak grubun solisti Ezra Koening’e sorması üzerine, 33 yaşındaki Koening’ten ilginç ve bir o kadar da sevindirici bir haber geldi. Kendisine “Sana turta yaptım.” diyerek üzerinde “Albüm nerede?” yazan turtanın resmini gönderen hayranına, “Albümün %80’i bitti ama kalan %20’si her zaman en zor kısmı oluyor.” cevabını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.