Yeni Netflix yapımı Mudbound’dan teaser geldi!

Yönetmenliğini Amerikalı senarist ve yönetmen Dee Rees‘in yaptığı dram filmi Mudbound‘dan fragman geldi.

Yeni yapımlarıyla ortalığın tozunu attrıran Netflix, şimdi de Oscar’a göz kırpan film yapımı Mudbound’da tanıtım videosu yayınladı. Başrollerinde On the Road ve Tron gibi yapımlardan hatırlayacağımız Garrett Hedlund, Drive ve The Great Gatsby filmlerindeki halleriyle büyüleyen Carey Mulligan, Jonathan Banks, Jason Mitchell ve Jason Clarke gibi isimler yer alıyor.

Hillary Jordan’ın aynı adlı spekülatif kurgu romanından uyarlanan film, İkinci Dünya Savaşından sonra evlerine dönen ve Missisippi tarlalarında çalışmaya başlayan iki adamın, savaştan sonra hayata adapte olmaya çalışmasını ve tüm bu zorlukların üstüne karşılaştıkları ırkçılıkları konu ediniyor.

İlk olarak Toronto Uluslararası Film Festvali‘nde gösterim fırsatı bulacak olan film, Amerika’da 17 Kasım’da vizyona girerken, ülkemizde ise ne zaman vizyonda olacağı henüz belirli değil.

Sundance Film Festivali‘nde, gerek başrollerin oyunculuklarıyla gerekse iyi bir uyarlama olması ve romanın kurgusal yapısını beyaz perdeye başarılı bir biçimde aktarmasıyla pek çok övgü alan Mudbound’un fragmanını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.